Written by 19:58 Zabiegi, specjaliści

Mezoterapia igłowa – kiedy warto się na nią zdecydować, na jakich obszarach jest niezwykle skuteczna?

Zabieg mezoterapii igłowej polega na podawaniu substancji czynnych pod skórę metodą iniekcji. Jego zaletą jest możliwość precyzyjnego wstrzyknięcia składnika w miejsce, gdzie ma zadziałać. Mezoterapia igłowa ma zastosowanie głównie w zapobieganiu starzeniu się skóry, łysieniu i redukcji cellulitu. Jest jednym z zabiegów najczęściej stosowanych przez dermatologów i kosmetologów.

Przebieg mezoterapii igłowej

Do wykonania zabiegu wykorzystuje się jednorazowe, sterylne igły o długości, zależnie od miejsca na ciele, od 4 do 13 mm. Za ich pomocą wstrzykuje się tzw. koktajle, czyli roztwory kilku substancji o działaniu regenerującym i rewitalizującym. Dobiera się je w zależności od celu zabiegu oraz indywidualnych potrzeb klienta, na przykład podczas rewitalizacji skóry twarzy są to głównie kwas hialuronowy, witaminy, antyoksydanty i embrioblasty. Mezoterapię igłową można przeprowadzić za pomocą kilku technik. Najbardziej tradycyjna jest metoda manualna, która polega na wstrzykiwaniu roztworu za pomocą strzykawki i igły. Gdy zabieg przeprowadza się na większej powierzchni skóry, zastosowanie znajdują multiiniektory, pozwalające na wielokrotne wkłucie. W gabinetach medycyny estetycznej wykorzystywane są również pistolety do mezoterapii, zapewniające dużą kontrolę głębokości iniekcji.

Techniki iniekcji substancji odżywczych

Metoda manualna, mimo że jest najprostsza, pozwala na duże dostosowanie techniki do celu zabiegu. W korekcji zmarszczek twarzy, szyi i dekoltu stosuje się metodę mikropęcherzyków, gdzie substancje aktywne są wstrzykiwane między skórę a jej najbardziej zewnętrzną warstwę – naskórek. Silniejszego działania wymaga redukcja cellulitu, rozstępów lub leczenie wypadania włosów. Stosuje się tutaj technikę nappagegdzie składniki mogą dotrzeć do głębszych warstw skóry, poprzez nakłucia pod odpowiednim kątem. Metoda punktowa jest używana w redukcji tkanki tłuszczowej i łączy iniekcje podskórne i śródskórne.

Wskazania do mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa jest pomocna, przy występowaniu problemów, takich jak: oznaki starzenia się skóry (zmarszczki, zwiotczenie, wysuszenie i poszarzenie cery, utrata jędrności brzucha, ud lub pośladków, cellulit, rozstępy, blizny lub łysienie. Koktajl wstrzykiwany pod skórę odżywia ją oraz wspomaga produkcję kolagenu, dzięki czemu zmarszczki się zmniejszają, a cera staje się promienna. Mezoterapia igłowa jest stosowana także w leczeniu wypadania włosów, ponieważ regeneruje ich strukturę, hamuje proces utraty włosów, a nawet powoduje ich odrastanie. Umożliwia to zastosowanie specjalnie przygotowanego koktajlu, który składa się głównie z oligoelementów i deksapantenolu. W redukcji cellulitu stosuje się substancje podobne do zawartych w kosmetykach, jednak ich działanie przy podaniu podskórnym jest nieporównywalnie silniejsze. Kofeina i rutyna poprawiają krążenie i stymulują metabolizm komórek tłuszczowych. Widocznym efektem jest zmniejszenie tkanki tłuszczowej i zwiększenie jędrności skóry. Mezoterapię stosuje się także w usuwaniu rozstępów, zwłaszcza w połączeniu z mikrodermabrazją i peelingami chemicznymi. Największą skuteczność daje wykonanie serii zabiegów. Ich częstotliwość i liczba są ustalane indywidualnie przez lekarza. 

Popularność mezoterapii igłowej wynika z szybko widocznych i trwałych rezultatów. Już po jednym zabiegu można zaobserwować gładkość i poprawę kondycji skóry. Zabieg jest również bardzo bezpieczny oraz prawie bezbolesny, dzięki czemu decydują się na niego nawet osoby obawiające się zabiegów medycyny estetycznej.

Więcej o najciekawszych zabiegach medycyny estetycznej przeczytasz na stronie: https://qcl.pl

Close