Written by 21:32 Kulinaria

Do czego przydaje się Thermomix?

Thermomix TM5 to niemieckie urządzenie gospodarstwa domowego, które łączy w sobie blender, robot kuchenny i piekarnik. Została wynaleziona przez niemieckiego inżyniera Josefa M. Ruhlmanna pod koniec lat 60., a od 1981 roku produkowana jest przez firmę Vorwerk.

Thermomix to innowacyjne urządzenie kuchenne, które za pomocą jednego urządzenia może zastąpić wiele innych urządzeń. Jest to system do przygotowywania żywności, który obejmuje panel dotykowy i wyświetlacz LCD z ponad 300 programami do gotowania i pieczenia, w tym przepisami na ciasto, makaron, siekanie warzyw, siekanie czekolady lub orzechów i wiele innych.

Przepisy na Thermomix 

Receptury na Thermomiks są często tworzone przez ludzi, którzy mają czas na eksperymentowanie z różnymi składnikami, aby wymyślić nowy przepis. 

W sieci można znaleźć tysiące sprawdzonych przepisów na Thermomix na smaczne i szybkie dania.

To świetny sposób na zdobywanie nowych pomysłów i odkrywanie swojej kreatywności w kuchni.

Zaletą urządzenia jest fakt że niemal każde danie wychodzi – nawet jeżeli nie masz “serca” do gotowania

Korzyści zdrowotne wynikające z używania Thermomixa

Korzyści zdrowotne wynikające z gotowania na urządzeniu Thermomix są nieograniczone.

Jest to małe urządzenie kuchenne, które może zrobić wszystko, od siekania, krojenia i mieszania po grillowanie, smażenie i gotowanie na parze.

To urządzenie eliminuje pilnowanie garnków podczas gotowania, ponieważ nagrzewa się do idealnej temperatury dla różnych potraw bez żadnego wkładu z Twojej strony. Możesz bez problemu zaplanować gotowanie na parze – urządzenie wyłączy się po określonym czasie.

Wiele osób które kupiły Thermomix i używają go w domu nigdy by z niego nie zrezygnowały. Ważnym elementem gotowanie w Thermomix jest planowanie zakupów. Nie musisz codziennie biegać do sklepu po świeże bułki. Wystarczy że kupisz sobie odpowiednią ilość mąki i drożdże. Upieczenie chleba lub bułek twa ok 30 minut. Dodatkowo masz zawsze świeże, ciepłe i chrupiące 🙂

Thermomix jest i będzie urządzeniem które ułatwia życie i umożliwia zdrowe i szybkie gotowanie. Cena Thermomix nie jest mała ale o tym zakupie powinniśmy myśleć w perspektywie kilku lat i traktować to jak inwestycję we własny czas i zdrowie.

Close