Written by 21:45 Poradnik

Żaluzje drewniane – czy warto w nie zainwestować?

Planujesz całkowity remont swojego mieszkania? A może już niedługo czeka Cię etap wykańczania nowo wybudowanego domu? Nie masz pomysłu na okienne aranżacje i typ osłon? W takim razie dobrze trafiłeś. Być może żaluzje drewniane to będzie wybór idealny dla Ciebie!

Najpopularniejsze rodzaje żaluzji drewnianych

Żaluzje drewniane to minimalistyczna i elegancka alternatywa dla osłon plastikowych lub metalowych. Składają się z listew oraz zwykle wykonane s a z jednego rodzaju drewna, ale też z mieszanek paru różnych. Są bardzo trwałe, a przy tym pasują do wielu stylów wnętrzarskich. 

Jakie rodzaje żaluzji drewnianych można wyróżnić?

– żaluzje poziome – w tym wypadku listwy są ułożone poziomo. Taki rodzaj świetnie sprawdzi się przy mniejszych oknach.

– żaluzje pionowe – ten typ posiada listwy ułożone pionowo. Będą fajną opcją dla dużych okien, na przykład balkonowych

– żaluzje drewniane dzień noc – pozwalają na całkowitą kontrolę stopnia zaciemnienia w pomieszczeniu. Umożliwiają uzyskanie zarówno całkowitej ciemności, jak i stuprocentowego dostępu do światła słonecznego.

– żaluzje bambusowe – takie żaluzje charakteryzują się wyjątkową lekkością, świetnie sprawdzą się więc podczas montażu na dużych oknach. Co więcej, są niesamowicie odporne na wilgoć, będą zatem doskonałą opcją w łazience czy w kuchni.

– elektryczne żaluzje drewniane – taki typ osłon okiennych pozwoli na sterowanie nimi za pomocą pilota lub aplikacji. Niezwykle wygodna opcja, szczególnie dla fanów nowinek technologicznych.

Największe zalety żaluzji drewnianych

Miłośnicy żaluzji drewnianych potrafią wymienić ogromną liczbę ich zalet. Taki rodzaj osłon okiennych jest bardzo praktyczny i funkcjonalny. Dobrze zaimpregnowane żaluzje są odporne na wodę i parę wodną. Można nimi dowolnie kontrolować natężenie światła. Co więcej, charakteryzują się elegancją, uniwersalnością i są bardzo estetyczne. Dzięki możliwości wyboru rodzaju drewna (gatunku, koloru i faktury), żaluzje można z łatwością dopasować do konkretnego pomieszczenia. 

Żaluzje drewniane – dla kogo i do czego pasują?

Żaluzje drewniane (jak np. te z oferty firmy Winrol – www.winrol.com.pl) najbardziej sprawdzą się osobom, które cenią sobie dobry styl oraz ważna jest dla nich ekologia oraz używanie naturalnych materiałów. Co więcej, taki rodzaj osłon okiennych pasuje do wielu przeróżnych aranżacji. Świetnie sprawdzi się w romantycznym stylu boho, stylu rustykalnym z elementami dekoracyjnymi z Bliskiego lub Dalekiego Wschodu lub w minimalistycznym, ponadczasowym stylu skandynawskim.

Żaluzje drewniane to świetna, ekologiczna alternatywa dla tradycyjnych zasłon lub rolet. Upiększą dosłownie każde wnętrze, a ich funkcjonalność zapewni łatwość użytkowania. Takie osłony okienne będą pasować zarówno do stylu nowoczesnego, jak i bardziej okazałych wystrojów. 

Jeśli jesteś zatem osobą, która poszukuje żaluzji, te drewniane mogą sprawdzić się idealnie. Są niezwykle wytrzymałe, odporne na zanieczyszczenia oraz są w stanie sprawić, że każde wnętrze będzie wyglądać drogo i ekskluzywnie.

Autor: Sarmata (wszelkie prawa zastrzeżone)

Close