Written by 20:09 Poradnik

Tabletki na odchudzanie – czy warto je stosować i jak wpływają na spalanie tkanki tłuszczowej?

Otyłość, to choroba XXI wieku. Cierpią na nią nie tylko dorośli, ale co najgorsze dzieci. Ciężko walczyć z nią jeżeli jest wynikiem innych schorzeń, ale nie łatwiej, jeżeli zapomnieliśmy zadbać o odpowiednią dietę i poziom aktywności fizycznej, a zmiana nawyków jest dla nas sporym wyzwaniem. Walka z wagą często przypomina jazdę na rollercoaster, drobne sukcesy zastępują kolosalne niepowodzenia, waga nie spada, a przez to stan naszego zdrowia pozostawia wiele do życzenia. Kolejnym problemem w walce z otyłością jest nasze podejście. Wyobrażamy sobie, że pół roku bez fast foodów przyniesie zamierzony efekt, a później możemy wymienić sałatę na kotleta w panierce, siłownie zastąpić kanapą, a tabletki na odchudzanie ulubionymi cukierkami, a niestety tak to nie działa.

Tabletki na odchudzanie – hit czy mit?

Tabletki na odchudzanie to jedna z metod w walce z otyłością i nie powinna być stosowana jako jedyna w przypadku konieczności utraty wagi. Każda wybrana marka powinna zostać skonsultowana z dietetykiem lub lekarzem pierwszego kontaktu w celu skonsultowania składu, działania i ewentualnych skutków ubocznych. Nie mniej, w zestawieniu zaprezentowanym przez https://medsense.pl/tabletki-na-odchudzanie-ranking/, możemy znaleźć 4 pozycje, które są warte uwagi, a skuteczność działania udowadniają liczne i pozytywne komentarze konsumentów. Keto Active, Nutrigo Lab Burner, Piperinox oraz Green Barley Plus to suplementy, które mają pomóc w spalaniu tkanki tłuszczowej w następujący sposób:

  • Podnoszą temperaturę ciała, a tym samym przyczyniają się do większej ilości spalanych kalorii
  • Podnoszą poziom energii, co z kolei przekłada się na wzmożoną aktywność
  • Dostarczają enzymów, co oznacza, że nasz organizm pobiera z tkanki tłuszczowej zapotrzebowanie na energię
  • Hamują apetyt, a więc ograniczają skłonności do podjadania między posiłkami 

Dieta i aktywność fizyczna – czy to konieczne w walce z otyłością i nadwagą?

Dieta i aktywność fizyczna to podstawa w walce ze zbędnymi kilogramami. Pisząc jednak dieta, nie mamy na myśli jednej, konkretnej. Zbilansowana dieta ma za zadanie dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych mikro i makroelementów, witamin oraz innych składników jakich ciało potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Im bardziej restrykcyjny jest nasz jadłospis, tym trudniej utrzymać wagę w ryzach. Dieta powinna zostać dopasowana do naszych preferencji, aby niczego nie wykluczać i jeść wszystko we wskazanych ilościach, w konkretnych godzinach, bez podjadania miedzy posiłkami. Wzbogacenie diety aktywnością fizyczną, nie tylko pomoże w utracie kilogramów, ale poprawi nasze samopoczucie. I nie musi być to siłownia, czasem wystarczy jazda rowerem, albo ćwiczenia wykonywane w zaciszu domowym aby poprawić wygląd naszej sylwetki. Wszystko to wzbogacone tabletkami na odchudzanie, lub innymi suplementami może sprawdzić, że bez większego wysiłku osiągniemy zamierzony efekt i osiągniemy wagę, z jaką będziemy się czuć komfortowo.

Close