Written by 17:10 Poradnik

Stoliki drewniane na wymiar – 3 cechy, które świadczą o jakości mebla

Drewniane meble są trwałe, funkcjonalne oraz eleganckie, więc dobrze sprawdzają się niemal w każdym wnętrzu. Stoliki drewniane na wymiar są zatem częstym elementem wyposażenia salonu, który podnosi walory estetyczne pomieszczenia i do tego ma szereg praktycznych zastosowań. Jeśli planujesz zakup takiego mebla, możesz wybierać z bogatej oferty dostępnych na rynku wyrobów. Nie wszystkie jednak będą cechować się wysoką jakością. Dowiedz się, jak postawić na solidny mebel, z którego na pewno każdy z domowników będzie zadowolony. 

1. Stoliki drewniane na wymiar – rodzaj drewna 

Pośród dostępnych gatunków drewna, z których wyrabia się stoliki drewniane na wymiar, największym zainteresowaniem klientów cieszą się jesion i buk. Ci, którzy są w stanie zainwestować nieco więcej, często też decydują się na stolik dębowy. Te gatunki drewna bardzo dobrze sprawdzają się ze względu na trwałość oraz łatwość obróbki, dzięki czemu wykonany z nich produkt cechuje się wysoką jakością. Ważne jest jednak, by zwrócić uwagę na to, czy stolik wykonany jest z drewna litego. Tylko to jest tak naprawdę gwarancją wytrzymałości. 

2. Stoliki drewniane na wymiar – półka 

Stolik, jako mebel, który z założenia ma ułatwiać życie, powinien posiadać wszystkie niezbędne usprawnienia. Bardzo przydaje się na przykład półka pod blatem, dzięki której znajduje się miejsce dla wszystkich niezbędnych przedmiotów, które chcesz mieć pod ręką. Umożliwia to chociażby położenie pod stołem telefonu, nie ryzykując, że zostanie zalany kawą stojącą na blacie. Ze względu na swoją funkcjonalność, modele z półką są szczególnie popularne w nowoczesnych domach. 

3. Stoliki drewniane na wymiar – dokładność wykonania 

Jeśli zamawiasz mebel wykonany na wymiar, masz prawo oczekiwać, że zostanie on wykonany zgodnie z twoimi oczekiwaniami. Na stronie https://stolywood.pl/kategoria/stoly-i-stoliki/stoliki/drewniane-stoliki/ znajdziesz stoliki drewniane na wymiar, które produkowane są z najwyższą dokładnością. Precyzja wykonania to czynnik decydujący, jeśli chodzi o jakość produktu i jej braku nie zrekompensuje nawet najlepszy projekt czy materiał. 

Close