Written by 11:01 Poradnik

Stół drewniany na wymiar – dlaczego rozmiar ma znaczenie?

Wydawać by się mogło, że produkty dostępne w salonach meblowych są robione w uniwersalnych rozmiarach i nie powinno być problemu z dopasowaniem ich do dowolnego wnętrza. Jednak należy zdawać sobie sprawę z tego, że coś takiego jak uniwersalny mebel nie istnieje. Właśnie dlatego powinniśmy podejmować przemyślane decyzje, kiedy decydujemy się na zakup wyposażenia do naszego domu. Zwracać uwagę należy nie tylko na kwestię designu, ale również na wymiary, ponieważ możemy się niemiło zaskoczyć, jeżeli nasz piękny starannie dobrany fotel czy stolik, będzie nieproporcjonalny względem reszty mebli lub sprawi, że pomieszczenie wyda się zagracone. Przekonaj się, że zamówienie stołu drewnianego, wykonanego na wymiar, to dobry pomysł. 

Stół drewniany na wymiar – szanuj swoją przestrzeń 

Nie każdy fragment przestrzeni musi być zapełniony meblami lub dodatkami. Pomieszczenie będzie wyglądać na bardziej przestronne, jeżeli pozostawimy w nim odrobinę miejsca na to, żeby swobodnie się po nim przejść. Ułatwi to nam także utrzymanie porządku. Jeśli więc nie chcemy, aby nasz salon przypominał magazyn, powinniśmy zdecydować się na meble, które będą miały optymalne wymiary. W szczególności drewniany stół powinien być robiony na wymiar, w taki sposób, aby pomieścił wszystkich domowników przy wspólnym obiedzie, ale jednocześnie nie uniemożliwił przemieszczania się po pokoju. Dobrą opcją może być także zamówienie stołu rozkładanego. 

Stół drewniany na wymiar – wymagaj precyzji 

Produkowane masowo meble, nigdy nie będą lepsze od wykonanych na zamówienie i dopracowanych projektów, przygotowanych przez zaufanego stolarza. Jeśli chcemy posiadać unikalny stół, który nie będzie taki sam, jak wiele innych modeli, dostępnych w sklepach, powinniśmy zlecić jego wykonanie na wymiar. Tutaj https://stolywood.pl/kategoria/stoly-i-stoliki/stoly/ można znaleźć firmę, która się tym zajmie. Można samodzielnie zdecydować o kształcie nóg stołowych, rodzaju drewna oraz wymiarach mebla, a stolarz wykona go z dokładnością do 1cm. 

Close