Written by 14:04 Poradnik

Sesja ślubna – organizować samemu czy zatrudnić fotografa?

Ślub to piękna ceremonia i radosny dzień dla pary młodej, ale czas poprzedzający Wasze wielkie święto bywa stresujący. Zanim dojdzie do sakramentalnego „tak”, czeka Was mnóstwo planowania i kalkulacji, które mają sprawić, że uroczystość będzie udana. Szukacie wspólnie jak najlepszych rozwiązań, a jednocześnie musicie operować ograniczonym budżetem. Co zatem zrobić w kwestii fotografa, który ma wykonać sesję ślubną? Lepiej zgłosić się do profesjonalisty czy poprosić o przysługę kogoś z rodziny? A może wziąć sprawy w swoje ręce? Podpowiadamy.

Sesja ślubna – selfie ślubne?

Technologia jest dzisiaj na tyle rozwinięta, że prawie każdy telefon komórkowy jest wyposażony w aparat o przyzwoitej rozdzielczości. Jeśli dodatkowo uda Wam się zdobyć w selfie stick, możecie robić zdjęcia nawet dużej grupie osób. Czy jednak tego typu fotografie sprawdzą się jako sesja ślubna? Niewątpliwie byłoby to bardzo nowoczesne rozwiązanie, jednak znacznie lepiej wykorzystać ten pomysł na wieczorze panieńskim lub kawalerskim. Można też zrobić kilka pamiątkowych zdjęć tym sposobem, jednak nie będą one raczej oddawały wyjątkowego charakteru wydarzenia, jakim jest ślub.

Sesja ślubna – krewny z aparatem

Jeśli macie w rodzinie osobę, która chociaż trochę zna się na fotografii, możecie poprosić ją, aby czyniła honory podczas Waszego ślubu i wesela. To całkiem dobry sposób, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy. Niestety jednak nie macie gwarancji, że amator będzie wiedział, jak ustawić do zdjęcia dużą grupę osób lub jak doradzić Wam korzystne pozy. Taka decyzja wiąże się więc z pewnym ryzykiem i jeśli udana sesja ślubna jest dla Was istotna, zastanówcie się nad tym dwa razy.

Sesja ślubna – profesjonalny fotograf

Zatrudnienie profesjonalisty przeważnie wiąże się z tym, że za usługę będzie trzeba zapłacić trochę więcej niż wziąłby wujek czy kuzynka. Jeśli jesteście z okolic Bydgoszczy i szukacie fotografa z przystępnym cennikiem, zajrzyjcie tutaj https://studioelement.pl/. Inwestycja w profesjonalną sesję ślubną zwróci się Wam, kiedy po latach będziecie podziwiać piękne zdjęcia.

Close