Written by 12:21 Poradnik

Najmodniejsze rolety na sezon 2020!

Powoli przygotowujemy się do nadchodzącego sezonu letniego. Dla wielu z nas lato zawsze stoi pod znakiem remontów domów i mieszkań, ponieważ trudno sobie wyobrazić lepszą porę na domowe zmiany. 

W pierwszej kolejności zazwyczaj zabieramy się za remonty kuchni. Bardzo ważną częścią wystroju domowej kuchni jest roleta okienna. W tej chwili znaleźć można wiele rodzajów i typów rolet przydatnych do zastosowania. Przyjrzyjmy się zatem, jakiego typu rolety będą się sprawdzały w naszych kuchniach niezależnie od tego, jaki wystrój został w nich wykorzystany.

Zdj. Rolety w sali konferencyjnej – Realizacja BOBIDECOR Lublin

Rolety – grafika to nie wszystko  

W tej chwili dostępne są rolety z różnorodnymi rozwiązaniami graficznymi. Prezentowane są na ich powierzchniach grafiki nawiązujące do kulinariów, a także sztuki, malarstwa, fotografii oraz animacji. Każdy z nas może dobrać sobie nową roletę do kuchennego okna zgodnie z własnymi zainteresowaniami. Na tego typu formach użytkowych często natrafić można na motywy:

  • roślinne (liście paproci, roślin egzotycznych, trawy, trzcina, drzewa)
  • geometryczne (kształty przedmiotów kojarzących się z kuchnią, np. czajniki, kubeczki, talerzyki)
  • owocowe (kompozycje z owoców, zarówno w formie czysto graficznej, animowanej jak i reprodukcje fotograficzne, drukowane na wysokiej jakości materiale)
  • abstrakcyjne (kompozycje graficzne na jednokolorowym tle) 

Kupujemy rolety do kuchni – na co zwrócić uwagę? 

W pierwszej kolejności zawsze przyciąga nas kolor oraz interesujący motyw graficzny. Są jednak inne cechy, które przesądzają o tym, że trafiliśmy na solidny i wytrzymały produkt. O tym, że oglądana przez nas roleta sprawdzi się w naszym gospodarstwie domowym świadczyć będą takie cechy jak:

  • wytrzymałość materiału osłonowego na dotyk, zagniecenia i odkształcenia, odpowiednia jego grubość
  • łatwość w uwalnianiu się materiału osłonowego z obudowy
  • prosty mechanizm zwijania i rozwijania 
  • szybkość montażu, bez konieczności nadmiernego stosowania inwazyjnych środków
  • wykończenie materiału osłonowego u dołu listwą z drewna lub tworzywa sztucznego 

Rolety – jak je wybierać, by sprawdzały się przez lata? 

Często spotykamy się z zapytaniami, które z rolet sprawdzą się w kuchni najlepiej – materiałowe, czy drewniane? Przy zastosowaniu rolet materiałowych trzeba pamiętać o tym, że mimo posiadania przez nie warstw ochronnych co jakiś czas dobrze byłoby prać materiał osłonowy. Z czasem osiada na nim para wodna, przez co nabiera on dość nieprzyjemnej w dotyku struktury. 

Zdj. Roleta w kasecie z wzorem – Realizacja BOBIDECOR Lublin

Rolety w pełni drewniane, także z drewnianymi listewkami osłonowym sprawdzą się w kuchniach o charakterze rustykalnym, nawiązujących do tradycji, gdzie nie ma miejsca na meble i elementy wyposażenia stworzone z tworzywa sztucznego, na dłuższą metę mało dla nas bezpiecznego. Rolety drewniane, z delikatną warstwą lakieru pasują do masywnych okien o rozbudowanej szerokości. 

Dyskretne zdobienia w postaci ornamentów roślinnych nadają im klasy i szyku. Są bardzo charakterystyczne dla francuskiego stylu urządzania wnętrz. 

Close