Written by 17:22 Poradnik

Modna ściana w kuchni dzięki wodoodpornej fototapecie.

Piękna fototapeta umieszczona między blatem a szafkami pozwala ożywić aranżacje całego pomieszczenia kuchennego. Warto do takiego miejsca wybierać tapety, które są wodoodporne oraz odpowiednio zabezpieczone przed ścieraniem.

Jeżeli chcielibyśmy zdecydować się na tapetę, która nie jest odporna na wodę i zmywanie, to trzeba by zasłonić ją specjalnym szkłem, co wiąże się z większymi kosztami i dlatego zdecydowanie lepiej jest wybrać fototapetę wodoodporną.

Jak wybrać odpowiednią fototapetę nad blatem w kuchni?

Fototapeta, którą chcemy zastosować pomiędzy blatem a szafkami w kuchni, musi być odporna na wilgoć, ścieranie oraz działanie wysokiej temperatury. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że nie ulegnie szybko zniszczeniu, a dodatkowo wprowadzi ciekawą i intrygującą dekorację w aranżacji takiego pomieszczenia.

Dobrze dopasowana fototapeta potrafi również podkreślić funkcje wnętrza. Do takiego miejsca najczęściej wybieramy zdjęcia z dużymi powiększonymi owocami, butelkami wina oraz różnego rodzaju jedzeniem nasyconym kolorami.

Jakie plusy posiada fototapeta w kuchni?

Kuchenna fototapeta błyskawicznie potrafi odmienić każdą kuchnię oraz stare szafki kuchenne. Posiada zmywalną powierzchnię laminowano-wodoodporną oraz jest bezproblemowa w samodzielnym montażu, ponieważ najczęściej wystarczy ją tylko przykleić klejem do tapet lub zerwać osłonę, gdy jest to fototapeta samoprzylepna.

W naszym sklepie internetowym można znaleźć wiele ciekawych wzorów, począwszy od najczęściej wybieranych motywów roślinnych, poprzez trójwymiarowe, abstrakcyjne i architektoniczne. Nadruk może być również wykonany według naszego projektu, ponieważ wystarczy przesłać własne zdjęcie i ustalić dodatkowe szczegóły druku fototapety.

Jaka jest najlepsza fototapeta do kuchni?

Do pomieszczenia kuchennego najlepszym rozwiązaniem jest fototapeta winylowa pokryta laminatem lub przesłonięta szkłem. Te zabezpieczone laminatem posiadają znacznie większe nasycenie kolorów oraz odporne są na czyszczenie.

W naszej ofercie znajdują się fototapety, które są:

  • wodoodporne,
  • zabezpieczone przed ścieraniem na sucho czy mokro, nawet chemicznymi detergentami,
  • pokryte folią PCV, która skutecznie chroni przed zniszczeniem cieplnym oraz mechanicznym,
  • drukowane na specjalnych ploterach pigmentowych, dzięki czemu są całkowicie bezpieczne dla zdrowia człowieka.

Wybierając fototapety do kuchni (między szafkami a blatem), w zupełności wystarczy wąski pasek. Decydując się na zakup większej długości fototapety, należy dokładnie zastanowić się nad tym, czy po przycięciu wzór nadal będzie wyglądał efektownie. Najlepiej jest zamówić w naszym sklepie internetowym fototapety kuchenne na wymiar, dzięki czemu będzie idealnie dopasowana do rozmiaru wolnej przestrzeni.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, w szczególności z ofertą fototapet kuchennych pod adresem https://sklep.foteks.pl/content/20-fototapety-do-kuchni-gotowe.

Close