Written by 18:53 Poradnik

Jaki zlewozmywak wybrać do kuchni?

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nikt nie miał problemu z wyborem odpowiedniego zlewozmywaka. Korzystało się z tego, co było na stanie, oby w ogóle było. Dzisiaj życiem w czasach konsumpcyjnych, w których jesteśmy przyzwyczajeni do ilości i różnorodności produktów. Podobnie jest ze zlewozmywakami. Każdy jest w stanie znaleźć produkt odpowiadający konkretnej estetyce, barwie czy sposobie montażu.

Styl, a rodzaj montażu

To, jaki zlew umieścimy w swojej kuchni w dużej mierze zależy od tego w jakim stylu zostanie ona zaaranżowana. Styl industrialny nieco wymusza zastosowanie zlewu podblatowego, najlepiej jednokomorowego bez zbędnego ociekacza. Nie będziemy ukrywać, że zlewozmywaki podblatowe to hit tego sezony. Jest to bardzo chętnie wybierany produkt, który ma wiele walorów, głównie estetycznych.

Styl minimalistyczny także doceni zlewozmywaki podblatowe za brak nachalności i umiejętność wtopienia się w otoczenie. Nikt w końcu nie musi wiedzieć, że w tym konkretnym miejscu znajduje się zlew, prawda?

Kuchnia utrzymana w stylu nowoczesnym również nie wzgardzi takim zlewem. Zlewozmywaki podblatowe wpasują się w eleganckie wnętrza i dopełnią całości.

Tak naprawdę tego typu zlewy sprawdzą się także w każdym innym stylu. Rustykalny, prowansalski, shabby chic – nie ma znaczenia.

Czym są zlewy podblatowe?

Jak sama nazwa wskazuje, zlewy podblatowe są to zlewozmywaki montowane pod blatem. W efekcie otrzymujemy zlew, który nie wyłania się ponad płaszczyznę blatu. Pożądanym efektem jest zlanie się zlewu z blatem roboczym. W tym celu najlepiej wybrać kolor zlewozmywaka, który będzie jak najbardziej zbliżony do koloru blatu. Z drugiej strony patrząc, jeżeli styl industrialny bardziej do nas przemawia, to zlew stalowy sprawdzi się tutaj najlepiej.

Niech blat będzie z Tobą!

Jeżeli chcesz, żeby blat kuchenny posłużył Ci przez wiele lat, to decydując się na zlewozmywak podblatowy musisz wiedzieć o jednej ważnej rzeczy, na którą klienci nie zwracają uwagi. Jest to przede wszystkim jakość i materiał, z którego został wykonany blat. Zamontowanie zlewu podblatowego w blacie wykonanym z drewna lub płyty wiórowej, to bardzo zły wybór. Drewniany blat zacznie czernieć od zbyt częstego kontaktu z wodą lub zacznie się wypaczać, natomiast tani blat z płyt wiórowych nie wytrzyma nawet miesiąca użytkowania zlewu podblatowego. Ciągła styczność z wodą spowoduje, że płyta zacznie puchnąć i się rozwarstwiać, co na dłuższą metę niw jest ani estetyczne, ani higieniczne, ani bezpieczne.

Close