Written by 12:08 Poradnik

Białe wino – co warto wiedzieć?

wino białe

Zawsze jest dobry moment na lampkę dobrego białego wina. Cóż, chociaż zgadzamy się z tym zdaniem w stu procentach, to mamy też świadomość tego, jak trudno jest znaleźć trunek, który będzie odpowiadał naszym kubkom smakowym. Na smak wina wpływa m.in.: region, jakość owoców czy warunki przechowywania wina w beczkach. Czym warto kierować się podczas wyboru dobrego białego wina i co warto wiedzieć przed zakupem?

Dobre białe wino – jakie wybrać?

Przed zakupem butelki dobrego białego wina, warto zastanowić się nad kilkoma istotnymi kwestiami. Pierwsza z nich dotyczy budżetu. Tak, pamiętajmy, że wina mają ogromny wachlarz cen – od kilkunastu złotych do kilku, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych za butelkę. Po określeniu kwestii finansowej, przejdźmy do okoliczności spożywania trunku. Być może planujesz zakup dobrego białego wina do kolacji? Prawdę mówiąc, gama potraw, do których wino białe będzie idealnie pasować jest szeroka.

Planując kolację lub obiad, zastanów się co podasz do stołu, a to pozwoli Ci na wybór wina. Lekkie białe wina pasują zwykle do ryb i sałatek i dań z białym mięsem. Bardziej intensywne smaki białego wina sprawdzą się podczas kolacji w stylu azjatyckim oraz do pikantnych i słodkawych posiłków.

Białe wino – o czym jeszcze powinniśmy wiedzieć?

Zdarza się, że ilu gości, tyle preferencji smakowych, więc nie warto przejmować się, że dane wino nie przypadnie każdemu z nich do gustu. Zamiast tego proponujemy wybrać kilka rodzajów białego wina. Wybierz zarówno rześkie i świeże, jak i to, o bardziej wyrazistym smaku. Aby dodać nieco bąbelków, wybierz prosecco, które jest łagodne i nieprzesadnie wytrawne.

Te modne wina są całorocznym trendem winiarskim dzięki swojej lekkości i owocowości. Rześkie i delikatne odmiany białego wina mają szeroki zakres zastosowań i dobrze komponują się z szerokim wachlarzem potraw.

Close