Written by 17:56 Kulinaria

Smaczny catering – gdzie zamówić wyśmienite dania na przyjęcia rodzinne?

Zbliżają się ważne urodziny, rocznica lub inne przyjęcie rodzinne, a Ty nie masz czasu na gotowanie? W takim przypadku pomyśl o zamówieniu cateringu. Jak wybrać najlepszą ofertę? Sprawdź porady, z którymi bez problemu wybierzesz najlepszą firmę cateringową!

Dlaczego warto zamówić catering na rodzinne spotkania?

Podczas spotkań w rodzinnym gronie nie może zabraknąć dobrego jedzenia. Kiedyś przygotowywało się je samemu, ale teraz jest jeszcze jedna opcja, a mianowicie catering.

Usługi cateringowe już od ponad dekady są bardzo popularne i wybierane na różne rodzaje eventów. Towarzyszą nie tylko wydarzeniom biznesowym, ale także tym rodzinnym, na przykład urodzinom, imieninom, chrzcinom, komuniom, weselom czy rocznicom.

Zamówienie cateringu na rodzinne imprezy związane jest z wieloma zaletami:

  • przygotowywanie posiłków nie wymaga czasu
  • dania są różnorodne i każdy znajdzie wśród nich coś smacznego
  • gotowe posiłki będą dostarczone we wskazanym czasie pod adres
  • dania mogą być od razu dekoracyjnie ułożone na tacach
  • koszty związane z cateringiem nie są wysokie

Liczne korzyści związane z zamówieniem cateringu na rodzinne przyjęcia powodują, że aktualnie jest to bardzo popularna opcja i decyduje się na nią sporo osób, które chcą zaserwować gościom wyśmienite smakołyki bez wysiłku.

Jak wybrać dobrą firmę cateringową?

Na rynku działa obecnie wiele firm cateringowych, dlatego często pojawiają się pytania – gdzie zamówić smaczny catering w Krakowie lub w innym mieście?

Aby wybrać dobrą firmę cateringową, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii, między innymi na jej doświadczenie, proponowany zakres obsługi, menu, opinie, jakie zostały wystawione przez klientów, koszty cateringu.

1. Zakres obsługi

Zazwyczaj na przyjęcia rodzinne catering ma formę dostarczonych posiłków, bez dodatkowych usług, na przykład obsługi kelnerskiej, która nie jest konieczna.

Jeżeli jednak przyjęcie ma być przeznaczone dla większej liczby osób, wówczas można wybrać firmę cateringową, która dodatkowo zajmuje się wynajmem mebli na eventy. Wtedy bez problemu można ugościć wiele osób, na przykład w ogrodzie.

2. Doświadczenie firmy

Gdy firma działa na rynku już od dawna, jest to znak, że oferuje ona usługi na wysokim poziomie, ponieważ stale wybierane są one przez klientów.

Oczywiście, nie oznacza to, że należy unikać ofert założonych niedawno, mniejszych firm, lecz warto pamiętać o tym, żeby wcześniej sprawdzić opinie na ich temat.

3. Opinie klientów

Przed wybraniem firmy cateringowej warto również zwrócić uwagę na opinie na jej temat. Komentarze można znaleźć bezpośrednio na stronach internetowych firm, przez wyszukiwarkę internetową, w mediach społecznościowych. Gdy firma jest rekomendowana, warto zdecydować się na jej ofertę.

4. Menu

Duże znaczenie przy wyborze firmy cateringowej ma także menu, jakie prezentuje ona swoim klientom.

Niektóre firmy specjalizują się w polskiej kuchni, na przykład w popularnych korytach pełnych różnych typów mięs. Inne natomiast mogą zaoferować dania różnych kuchni świata, dania wegetariańskie, wegańskie.

5. Ceny cateringu

Zamawiając catering, nie sposób też wspomnieć o kwestiach cen. Są one wynikiem rodzaju wybranych dań, wielkości zamówienia, a często także dystansu dowozu.

Zazwyczaj koszt cateringu na przyjęcie rodzinne średniej wielkości to od koło 500 do 1000 złotych. Koszty mogą być liczone w ramach pakietu, który obejmuje konkretne dania we wskazanej ilości, ale również można zamawiać je indywidualnie, dobierając konkretne z nich pod kątem typu, wielkości zamówienia.

Close