Written by 14:17 Zabiegi, specjaliści

Psycholog – zdalna pomoc

Współczesny świat wystawia nas na wiele problemów zdrowotnych, które nie zawsze możemy wyleczyć przy pomocy magicznej pigułki. Większość z nich wymaga wsparcia drugiego człowieka, przepracowania i przeanalizowania pewnych sytuacji, aby pogodzić się z tym, czego nie możemy zmienić i nauczyć się, jak działać w sytuacjach, na które mamy wpływ.

Coraz częściej spotykamy się z takimi zaburzeniami i chorobami jak zaburzenia lękowe, fobie, depresja, bezsenność, uzależnienia. Zdarza się, że są one deprecjonowane przez społeczeństwo, a także przez samych zainteresowanych.

Dzieje się tak, ponieważ nie zawsze wiemy, do kogo należy zwrócić się z problemem, a także obawiamy się stygmatyzowania w społeczeństwie. W dzisiejszych czasach, również ze względu na Covid-19, a także w dużej mierze ze względu na rozwój technologiczny, sesje z zakresu pomocy psychologicznej możemy uzyskać drogą telefoniczną lub za pomocą wideokonsultacji. Takie możliwości znajdziemy w wielu miejscach.

Aby uzyskać fachową pomoc, warto zwrócić się do specjalistycznego ośrodka pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej oraz psychiatrycznej. Punkty otwarte są zwykle 5-6 dni w tygodniu w wielu miastach Polski: Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. Z taką placówką można zazwyczaj skontaktować się telefonicznie lub drogą mailową oraz przeprowadzić wizytę ze specjalistą całkowicie zdalnie. Umożliwia to przeprowadzenie konsultacji z osobami spoza lokalizacji centrum i okolic. Aby poznać specjalistów placówki, a także przestrzenie biurowe i gabinetowe, wystarczy wejść na stronę internetową centrum i wybrać się na wirtualny spacer oraz zapoznać się z biogramami specjalistów.

Zwykle są to miejsca, gdzie można otrzymać pomoc w zakresie wielu specjalizacji. W ofercie wielu takich placówek dostępne są usługi seksuologa, psychologa, psychoterapeuty, psychiatry, terapia dla par, leczenie nadwagi i otyłości, wsparcie coacha, leczenie ADHA, jak również sesje dla dzieci i młodzieży.

Close