Written by 07:16 Zabiegi, specjaliści

Oczyszczanie skóry w gabinecie – kiedy warto?

Gabinetowe zabiegi polegające na oczyszczaniu skóry pozwalają na uzyskanie o wiele lepszych efektów niż domowe. Kiedy warto się na nie zdecydować?

Jak oczyszczać skórę?

Oczyszczanie skóry jest podstawową procedurą pielęgnacyjną. Jej głównym zadaniem jest usunięcie ze skóry osadzonych na niej zanieczyszczeń, w tym makijażu, sebum, czyli łoju skórnego, bakterii i innych drobnoustrojów, kurzu, pyłów.

Proces oczyszczania skóry może być prowadzony na różne sposoby zarówno w domu, jak i w gabinecie. Kosmetologia i medycyna estetyczna oferują obecnie szeroką gamę procedur dostosowanych do potrzeb wszystkich typów skóry.

Gabinetowe oczyszczanie skóry

Zabieg polegający na gabinetowym oczyszczaniu skóry pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów w porównaniu do procedury prowadzonej w warunkach domowych. Wynika to z faktu, że stosowane są wtedy inne kosmetyki, narzędzia i urządzenia.

Oczyszczanie skóry w gabinecie może odbywać się bardziej dogłębnie, dlatego zabieg pozostawia wtedy skórę bez zanieczyszczeń, co przekłada się na jej estetykę. Dodatkowo po takim oczyszczeniu skóra jest także przygotowana na dalsze procedury pielęgnacyjne.

Kiedy oczyszczać skórę w gabinecie?

Gabinetowe oczyszczanie skóry może być bardzo dobrym uzupełnieniem jej pielęgnacji w domu. Nie musi być ono prowadzone często – zwykle wystarczy jedna wizyta raz na kilka miesięcy. Kiedy warto zdecydować się na skorzystanie z oferty gabinetowego oczyszczania skóry?

Wskazania:

  • Mocno zanieczyszczona skóra, na przykład trądzikowa, tłusta, z widocznymi rozszerzonymi porami,
  • Skóra szara, ziemista,
  • Skóra niejednolita kolorystycznie, z przebarwieniami,
  • Widoczne na skórze blizny, w tym blizny potrądzikowe,
  • Trudności w dogłębnym oczyszczaniu skóry wrażliwej, delikatnej,
  • Oznaki starzenia się skóry i profilaktyka anti-aging.

Metody oczyszczania skóry w gabinecie

Gabinety kosmetyczne i medycyny estetycznej oferują szeroką gamę zabiegów służących do oczyszczania skóry.

Gabinetowe oczyszczanie polega głównie na prowadzeniu peelingów, na przykład są to peelingi mechaniczne jak dermabrazja, peeling kawitacyjny, który polega na oczyszczaniu skóry ultradźwiękami, a także peelingi chemiczne z użyciem kwasów.

Specjalista w gabinecie może dobrać taką metodę oczyszczania skóry, która będzie indywidualnie dopasowana do jej rodzaju oraz potrzeb. Dzięki temu można uzyskać wtedy najlepsze efekty, ponieważ cera będzie dokładnie oczyszczona, ale jednocześnie nie będzie podrażniona.

Close