Written by 01:23 Schorzenia

Najskuteczniejsze produkty w walce z chorobami nowotwoworymi

Obecnie rak jest najczęstszą przyczyną śmierci ludzi na świecie. Na świecie ponad 12 milionów ludzi choruje a 7 milionów umiera na tą przeraźliwą chorobę. Z pewnością choroby nowotworowe są bardzo trudne do wyleczenia, jednakże obecna medycyna udowadnia, iż istnieją produkty, które mogą zmniejszyć ryzyko zachorowania na nie. Wszystkie z przedstawionych produktów są szeroko dostępne i zapewne każdy je bardzo dobrze zna.

Czosnek

Jest jedną z najczęściej stosowanych produktów podczas walki z chorobami. Badania wskazują, że jest bardzo silnym i praktycznie niezastąpionym lekarstwem podczas walki z rakiem. Składa się z bardzo wielu przeciwutleniaczy oraz związków, które wspomagają zwalczanie komórek nowotworowych. Pomagają także skutecznie obniżać ciśnienie krwi oraz zmniejszają poziom złego cholesterolu. Według lekarzy, gdy jemu czosnek ryzyko raka trzustki zmniejsza się nawet o 54% w porównaniu z ludźmi, którzy go nie używają. Pomagają także podczas leczenia raka żołądka oraz jelita grubego, które są bardzo trudne do wyleczenia.

Oliwa z oliwek

Przeciwutleniacze to główne substancje, dzięki którym chronimy nasz organizm przed rakiem. To one zwalczają wolne rodniki, które wywołują komórki nowotworowe. Oliwa z oliwek jest istnym nośnikiem tych substancji, ponadto zawiera mnóstwo tłuszczy. Używanie jej wywołuje apoptozę komórek nowotworowych – proces, w którym komórki nowotworowe wyniszczają siebie nawzajem.

Kapusta

We wszystkich dietach rakowych jak i tych, które hamują rozwój wolnych rodników przewijają się zielone warzywa. To one zawierają masę chlorofilu oraz przeciwutleniaczy, które powstrzymują komórki rakowe przed rozwojem. Kapustę można spożywać praktycznie na każdy możliwy sposób, jednakże najzdrowsza dla nas będzie kiszona. Wszystko, co kiszone jest bardzo zdrowe, tyczy się to samo ogórków. Podczas samej fermentacji produktów kiszonych wytwarzają się pewnego rodzaju bakterie wspomagające pracę naszych jelit. Kapusta jest genialnym źródłem witaminy C, która jest najmocniejszą witaminą znaną ludzkości. Chroni ona przed rakiem i mnóstwem innych chorób.

Rak jest okropną chorobą, z którą często nie da się wygrać. Lepiej dmuchać na zimne i spożywać produkty, które ochronią nas przed nim. Spożywajmy więcej warzyw, dzięki nim będziemy znacznie zdrowsi.

Close