Written by 11:47 Kulinaria

Jakie danie przygotować na randkę?

Randka w domu wcale nie musi być nudna, choć z pewnością wiąże się z większymi przygotowaniami. Romantyczna kolacja przy świecach jest ciekawym pomysłem, ale warto przy tym zastanowić się nad tym, jakie danie będzie tutaj najlepsze. Niewłaściwie dobranym posiłkiem można zepsuć naprawdę dobrze zapowiadającą się znajomość, więc trzeba to przemyśleć.

Randka w domu czy w restauracji?

Jednym z częściej wybieranych kierunków randek są restauracje, knajpy, kawiarnie i inne lokale z gastronomią, gdzie można dobrze zjeść. Niektórzy jednak chcą się bardziej postarać i decydują się na samodzielne przygotowanie kolacji dla dwojga, co ma w sobie naprawdę wiele romantyzmu. Co będzie lepsze, trudno powiedzieć. Wiele zależy tu od etapu znajomości, a także poziomu umiejętności kulinarnych, jakie się posiada.

W obu przypadkach trzeba jednak uważać, jakie potrawy wybieramy. O tym, czego nie zamawiać na randce w restauracji dowiesz się z artykułu (narandce.pl/czego-nie-zamawiac-na-randce-w-restauracji) i podobną ostrożność należy zachować w przypadku samodzielnego przygotowywania posiłku.

Jak przygotować randkę w domu?

Gdy bardzo zależy nam na znajomości, zaczynamy zastanawiać się nad tym, jak zaimponować i jednocześnie jak sprawić przyjemność drugiej połówce. Ciekawym rozwiązaniem jest przygotowanie romantycznego obiadu lub kolacji, a także samodzielnie przyrządzenie wszystkich potraw. Po pierwsze lepiej nie przesadzać i nie nastawiać się na ekstrawaganckie wyszukane dania, których przyrządzenie będzie dla nas trudne. Dobrze też, jeżeli będzie się unikać ostro i nadmiernie przyprawionych dań, aby nie wywołać niepotrzebnych sensacji żołądkowych. Warto znać upodobania kulinarne drugiej połówki, a także ewentualne alergie, jeżeli je ma – wspólny posiłek powinien być przyjemnością, a nie wstępem do wizyty w szpitalu.

Budowanie odpowiedniej atmosfery to także otoczenie. Świece, elegancka zastawa, serwetki, kwiaty, obrus. Możliwości jest wiele, by stworzyć naprawdę romantyczny wystrój.

Jakie dania przygotować na randkę?

Najlepiej będzie stawiać na dania proste w przyrządzeniu oraz lekkostrawne. Dobrym rozwiązaniem są tutaj sałatki, owoce morza, czy dania kuchni włoskiej lub orientalnej, ale można też postawić na tradycyjną kuchnię polską. Oczywiście pod warunkiem, że druga połówka nie ma żadnych alergii. Dania powinny być łatwe i szybkie do przyrządzenia, a także sycące. Nie chodzi też o ilość, ale o ich jakość.

Często zaczyna się od lekkich przystawek, zwłaszcza gdy na danie główne trzeba jeszcze poczekać. Lepiej nie stawiać też na żadne nowości i wybierać sprawdzone i pewne potrawy, które wiemy, że są dobre, mogą trafić w gust i że ich nie zepsujemy. Nie ma tu miejsca na eksperymentowanie. Na samym końcu przyjdzie czas na deser – ciasto, mus, pudding, wybór jest naprawdę bardzo szeroki.

Jaki alkohol na romantyczną kolację?

Serwując obiad lub kolację, z pewnością nie obędzie się także bez alkoholu, który stanowi istotny dodatek. Najlepiej kupować trunki z nieco wyższej półki, a także dostosować ich wybór do rodzaju podawanego dania. Czerwone wino najlepiej pasuje do mięs czerwonych, a białe do białych, ale równie dobrze sprawdzą się też inne alkohole. Wszystko będzie zależało też od wzajemnych upodobań. Oczywiście najważniejszą zasadą będzie tutaj zachowanie odpowiedniego umiaru.

Close