Written by 00:53 Kosmetyki

Jak poradzić sobie z wrastaniem włosków po depilacji?

Gładka i zadbana skóra to w dzisiejszych czasach obowiązek. Niestety depilacja nóg, pach i okolic bikini może przysporzyć sporych problemów. Wrastające włoski to zmora wielu kobiet. Powodują powstawanie krostek, stany zapalne, opuchnięcia, a w efekcie mogą pojawić się nawet blizny. Jak walczyć z tą przypadłością i jednocześnie cieszyć się gładką skórą?

Podstawą zapobiegania wrastaniu włosków jest codzienna, starannie dobrana pielęgnacja. Duże znaczenie mają regularne peelingi. Takie zabiegi złuszczają martwy naskórek, dzięki czemu ułatwiają wrastającym włoskom wybicie się ponad powierzchnię skóry. W tym celu wykorzystać można zarówno drogeryjne kosmetyki, jak i domowe, samodzielnie przygotowane preparaty np. na bazie cukru, soli lub kawy.

Codzienna pielęgnacja to również odpowiednie nawilżanie kosmetykami z dobrym składem. Szczególnie skuteczne będą balsamy zawierające mocznik. Część firm ma w swojej ofercie kosmetyki przeznaczone specjalnie do pielęgnacji skóry z tendencją do wrastania włosków.

Jeśli już włoski zaczynają wrastać to warto sięgnąć po preparaty odkażające. Te zawierające alkohol mogą dodatkowo podrażniać i wysuszać skórę, dlatego lepiej jest sięgnąć po naturalne środki. Świetnie sprawdzi się np. ałun, który ma właściwości bakteriostatyczne. Wystarczy po depilacji posmarować skórę wilgotnym ałunem.

Inny, naturalny preparat, warty przetestowania, to olejek z drzewa herbacianego. Słynie z właściwości antybakteryjnych i antyseptycznych. Wystarczy kilka kropli olejku wymieszać z łyżką oliwy z oliwek i taką mieszankę delikatnie wmasować w skórę.

Najważniejsza zasada postępowania gdy pojawia się stan zapalny mieszków włosowych? Nie drażnić skóry. Nie wyciskać, nie rozdrapywać, nie próbować wyciągnąć włoska spod skóry za wszelką cenę. Takie działanie tylko pogorszy sprawę, a w najgorszym przypadku może doprowadzić nawet do powstania przebarwień. Warto zapobiegać wrastaniu włosków, a jeśli problemy już się pojawią to zastosować naturalne metody zwalczania stanu zapalnego. Jeśli problem jest bardzo nasilony to należy skorzystać z pomocy dermatologa.

Close