Written by 21:37 Zabiegi, specjaliści

Dlaczego warto korzystać z zabiegów medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna cieszy się coraz większą popularnością, gdyż jest doskonałym sposobem na poprawę jędrności skóry, a także zredukowanie oznak starzenia. Dzięki niej można szybko i bezpiecznie poprawić wygląd i pozbyć się defektów na skórze.

Do gabinetów medycyny estetycznej zgłasza się wiele kobiet, a także mężczyzn, ponieważ profesjonalnie wykonany zabieg pozwala na wypełnienie zmarszczek, wypełnienie ust, poprawę owalu twarzy, usunięcie przebarwień, blizn, rozstępów itp.

Dlaczego warto wykonać zabiegi medycyny estetycznej?

Większość osób boryka się z kompleksami, które w znaczący sposób wpływają na niską samoocenę i poczucie pewności siebie. Zabiegi medycyny estetycznej są pomocne w walce ze zmianami i niedoskonałościami trwałymi, których nie można zniwelować, stosując jedynie kremy. Rozwój medycyny sprawił, że nie musimy akceptować mankamentów urody tj. krzywy nos, małe lub niesymetryczne usta itp. Za sprawą profesjonalnie wykonanego zabiegu można raz na zawsze zapomnieć o tego typu defektach i poprawić swoją samoocenę.

Nie istnieją ludzie, którzy są doskonali, ale zdarza się, że niektóre osoby w wyniku braku dystansu do mankamentów w swoim ciele nie akceptują samych siebie, co znacząco wpływa na ich funkcjonowanie w społeczeństwie, gdyż stają się wycofane. Poczucie piękna zewnętrznego daje siłę, ale także pewność siebie i odwagę, dzięki temu łatwiej jest pokonywać trudności życia codziennego oraz podejmować nowe wyzwania.

Poczuj się młodo, dzięki medycynie estetycznej

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni korzystają z dobrodziejstw medycyny estetycznej, aby cofnąć skutki upływającego czasu. Wraz z wiekiem dochodzi do utraty wody i kwasu hialuronowego w skórze, co skutkuje utratą jej elastyczności, a także powstaniem nieestetycznie wyglądających bruzd i zmarszczek. Już przed 30 rokiem życia pojawiają się pierwsze oznaki starzenia, dlatego wykonując odpowiednie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, można spowolnić ten proces.

Zabiegi są bezpieczne i mniej inwazyjne niż w przypadku chirurgii plastycznej. Opierają się one na stosowaniu toksyny botulinowej, kwasu hialuronowego i nici liftingujących. Poprzez podskórne podanie ww. preparatów można w kilka chwil pozbyć się niechcianych zmarszczek, wymodelować rysy twarzy, wypełnić usta i zniwelować cienie pod oczami. W zakres medycyny estetycznej wchodzi także mezoterapia oraz peelingi. Dzięki medycynie estetycznej można zredukować cellulit i rozstępy. Zaletą tego typu zabiegów jest stosunkowo krótki czas oczekiwania na efekty. Bez wątpienia ta dziedzina medycyny zapewnia możliwość skorzystania z coraz nowszych i skuteczniejszych sposobów walki z oznakami starzenia się skóry. Większość zabiegów zazwyczaj przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu dyskomfort odczuwany przez pacjenta jest zredukowany do minimum, a cała czynność jest bezbolesna. Kolejną zaletą tego typu zabiegów jest brak długiego okresu rekonwalescencji w odróżnieniu od inwazyjnych metod z użyciem skalpela.

Close