Written by 15:15 Dieta i odchudzanie

Dieta bez diety – jak skutecznie schudnąć?

Wielu z nas boryka się z nadprogramowymi kilogramami. W kółko powtarzamy sobie, że od jutra zmienimy nasze życie, wykluczymy z naszej diety śmieciowe jedzenie i będziemy ciężko trenować.

Jednak mimo nieustających prób, nie potrafimy odmówić sobie ciasteczka zaproponowanego przez koleżankę w pracy, nie umiemy odrzucić czekającej na nas w szufladzie czekolady, a na myśl o deserze wariujemy.

Po takim wybryku zwykle dopadają nas wyrzuty sumienia i myślimy, że skoro dzisiaj i tak nam się nie udało dotrzymać postanowień, możemy zapchać się cukrem, a jutro zaczniemy jeszcze raz.

Co jednak, jeśli do utraty wagi, nie potrzebujemy finezyjnych jadłospisów, mikroskopijnych porcji i odmawiania sobie wszystkich dobroci, które do tej pory jedliśmy? Co jeśli odchudzanie bez diety istnieje naprawdę?

Odchudzanie bez diety

Otóż istnieje i na szczęście jest coraz bardziej popularne. Era głodówek, diet kapuścianych i innych wynalazków dobiega końca.

Rozwiązaniem, dzięki któremu będziemy mogli się cieszyć długofalowymi efektami, jest niewielki deficyt kaloryczny, zwiększona aktywność fizyczna i zmiana złych nawyków żywieniowych na te dobre.

W internecie znajdziemy masę wzorów na obliczenie naszego dziennego zapotrzebowania. Od uzyskanego wyniku wystarczy odjąć zaledwie 300 kcal, żeby już wkrótce cieszyć się świetną sylwetką.

Oczywiście należy przyjrzeć się swojej diecie i ograniczyć pewne produkty, ponieważ jadłospis składający się z przetworzonej żywności, nie tylko źle wpływa na naszą wagę, ale również na zdrowie.

Ograniczyć, nie znaczy wykluczyć. Nadal możemy cieszyć się ulubionymi słodkimi przekąskami.

Po prostu zamiast tabliczki czekolady, zjedzmy trzy kostki, a zamiast pięciu ciastek – dwa. Zadbajmy o większą ilość warzyw i owoców w naszej diecie, odpowiednie nawodnienie, a nasz organizm na pewno nam się odwdzięczy.

Będziemy mieć więcej energii i chęci do życia. Aktywność fizyczna jest równie ważna, jak prawidłowe odżywanie. Już 30 minut ruchu dziennie wystarczy, żeby cieszyć się dobrym zdrowiem i piękną sylwetką.

Nie musimy męczyć się na siłowni, podnosić ciężarów ani biegać półmaratonów. Wystarczy wyjście na spacer lub rower, żeby uzyskać oczekiwane efekty.

Podsumowanie

Dieta to nie kara, a odchudzanie bez diety i bezsensownych wyrzeczeń jest jak najbardziej możliwe. Podstawą powinien być urozmaicony, bogaty w zdrowe produkty jadłospis i regularny ruch, ale pamiętajmy, że wszystko jest dla ludzi.

Jeśli mamy ochotę na ciastko, po prostu je zjedzmy, przy odpowiednim stylu życia na pewno nam nie zaszkodzi, a wręcz dobrze wpłynie na naszą psychikę i poprawi nam humor.

Close