Written by 15:56 Dieta i odchudzanie

Catering dietetyczny o zróżnicowanym menu – to możliwe!

Jednym z mitów na temat diety pudełkowej jest to, że posiłki, które znajdziemy w pudełkach są monotonne. Każdy, kto już skorzystał z fit cateringu wie, że jest dokładnie na odwrót. Profesjonalnie przygotowane dania są pełne smaku i często mogą nas zaskoczyć czymś nowym.

Diety z dostawą do domu są bardzo urozmaicone

Specjaliści przygotowujący posiłki w dietach pudełkowych, stawiają na różnorodność, ponieważ tego wymagają od nich klienci i rynek. Duża ilość ofert zmusza firmy do dbania o jakość i spełnianie oczekiwań nawet najbardziej wymagających klientów. W większości diet nie znajdziemy tego samego posiłku 2 razy w ciągu tygodnia, a często nawet miesiąca. Taka częstotliwość jest o wiele większa niż w naszym domowym jadłospisie, kiedy czasami na śniadanie jemy codziennie kanapki albo jogurt i banana na przekąskę. 

Popularne na dietach dania, takie jak owsianki, koktajle czy sałatki, zawsze składają się z innych składników i oferują inne smaki. Dietetycy przygotowujący diety często właśnie w takich daniach starają się przemycić mało lubiane produkty: kiełki, jarmuż czy kasze. Dzięki temu dania są bogatsze w składniki odżywcze.

Diety pudełkowe przedstawiają nowe smaki i potrawy

Fit catering może nam pomóc poznać nowe smaki i kuchnie, których sami balibyśmy się wypróbować. Takie produkty jak ajvar, ser halloumi, figi czy makaron ryżowy są coraz bardziej popularne w sklepach, ale podczas zakupów często z nich rezygnujemy na rzecz sprawdzonych produktów. Nie mamy na nie pomysłu, nie jesteśmy pewni ich smaku, nie wiemy jak je przygotować. Dieta pudełkowa wykorzystuje wiele różnych produktów w celu urozmaicenia diety i wykorzystania witamin i składników mineralnych w nowej formie. 

Kucharze przygotowujący diety szukają też inspiracji w kuchniach całego świata. W jadłospisie możemy znaleźć takie propozycje jak falafele, dolmas, keftedes czy strogonow. Wiele z tych dań można przygotować w dietetycznej odsłonie, a ich obecność w menu sprawi, że będziemy zainteresowani tym, co na nas czeka w następnym pudełku. Możemy się też nauczyć nowych sposobów gotowania, które wykorzystamy w dni bez diety. 

Wybierz inną dietę w każdym miesiącu

Jeżeli sam chcesz sobie urozmaicić dietę, możesz wypróbowywać różne opcje: mięsną, rybną czy wegetariańską. Dzięki temu możesz porównać np. na stronie https://cattering.bydgoszcz.pl/, która dieta Ci najbardziej smakuje oraz jaki ma wpływ na Twoje ciało. Może odkryjesz, że lepiej się czujesz nie jedząc mięsa? Albo na odwrót – stwierdzisz, że dieta wegetariańska nie jest dla Ciebie? Często nasze przekonania wynikają z braku wiedzy. Może kiedy zobaczymy jak wyglądają alternatywne sposoby odżywiania i z jakich zamienników się w nich korzysta, przekonamy się do zmiany nawyków żywieniowych?

Jedzenie w pudełkach jest bardzo różnorodne i zapewnia nam więcej smaków i ciekawych pomysłów, niż posiłki, które gotujemy we własnej kuchni. Pozwala Ci też na dużą elastyczność i wybieranie opcji, które najbardziej Ci odpowiadają. Przekonaj się sam i sprawdź jak bardzo urozmaicona może być dieta.

Close